Sony E-Mount Lens

Admin

A7 III
Yönetici
Katılım
18 Kas 2019
Mesaj Sayısı
123
Beğeni Sayısı
45
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Sony kullanallar bilir ki Sony E-Mount Lens çeşitleri sony nin çıkardığı en son seridir. Bir önceki nesil olan Sony A-Mount serisi lens fiyatları oldukça uygun olmakla beraber alınan sonuçlar Sony E-Mount serisine göre daha geridedir. Tabi E-Mount lens üreticisi sadece Sony değildir. Sigma, Tamron gibi markalar da Sony'ye direk uyumlu yani adaptörsüz kullanabileceğiniz lensler üretmekte.

sony e mount lens.JPG

Sony A-Mount gövdelerde tam geçirgen ayna bulunurken Sony E-Mount gövdeler aynasız olarak üretilmiştir. Bu sayede kısa flanş ardı mesafeye sahip olması tutuş hissiyatını artırır ve yüksek performanslı sonuçlar alınmasını sağlar.

Sony'nin en son çıkardığı E-Mount lenslere örnek verecek olursak;

Sony FE 20mm f1.8 G
Sony E 18-55mm f2.8 G
Sony E 70-350 mm F4.5-6.3 G OSS
Sony FE 35mm f1.8

Burada E serisi E-Mount APSC sensör kameralar ile uyumlu lenslerdir. FE serisi ile Full Frame sensöre sahip gövdelere uyumlu lenslerdir. FE lensleri APSC sensörlü gövdelere tam uyumlu kullanabilirken E serisi lensleri Full Frame sensöre sahip gövdelerde kullanırken croplu olarak kullanırsınız. O yüzden lens alırken eğer bütçe varsa FE serisi lens alınmasında fayda vardır. İleride Full frame bir gövdeye geçildiğinde fayda sağlayacaktır.

Diğer markalardan E-Mount üretimi lens örnekleri
Sigma 35mm f1.2 DG DN Art
Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art Lens
Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di USD
 

Benzer konular

Üst Alt